+48 606 888 653 biuro@SaimaMeccanica.pl

Kabina Lakiernicza SAIMA

Kabina lakierniczo suszarnicza Saima Meccanica dzięki swojej modułowej budowie oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań technicznych ma zastosowanie we wszystkich branżach przemysłu lakierniczego. 

Kabina Lakiernicza Saima

Każdą kabinę lakierniczo suszarniczą dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Modułowa konstrukcja kabin lakierniczych Saima Meccanica oraz najnowsze rozwiązania techniczne, takie jak panele endotermiczne, falowniki (inwertory) oraz najwyższa jakość wykonania kabiny lakierniczej sprawiają, że Saima Meccanica to lider rozwiązań technicznych stosowanych w przemyśle lakierniczym. Oferujemy:

 • kabina lakiernicza małogabarytowa,
 • przemysłowe kabiny lakiernicze wielkogabarytowe, (zobacz przykład realizacji)
 • kabina lakiernicza dla motoryzacji,
 • kabina dla przemysłu kolejowego,
 • kabina dla pojazdów ciężarowych,
 • kabina dla przemysłu meblarskiego,
 • kabina dla przemysłu konstrukcji metalowych,
 • kompleksy lakiernicze.

 

Kabiny lakierniczo suszarnicze Saima Meccanica – technologie
(szczegółowy opis i modele dostępne są na stronie firmy FBD kabiny lakiernicze ):

 • panele endotermiczne w celu przyśpieszenia procesu lakierowania i suszenia, optymalizujące pracę na lakierni,

 • rekuperatory powietrza o sprawności ponad 50% gwarantujące ponadprzeciętną oszczędność kosztów ogrzewania powietrza technologicznego kabiny lakierniczej,
 • najlepsze na rynku doświetlenie miejsca pracy. Możliwość wyboru oświetlenia poziomego, pionowego, sufitowego, podwójnego i ich kompilacji. Oświetlenie standardowe oraz w energooszczędnej technologii LED,
 • falowniki (inwertory) stosowane w kabinach lakierniczych Saima Meccanica regulują prędkość obrotową silników, umożliwiają ich łagodny rozruch i hamowanie oraz umożliwiają regulację wydajności wentylatorów kabiny lakierniczej, co znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej potrzebnej do przeprowadzenia procesu lakierownia. Falowniki w połączeniu z presostatami regulują nadciśnienie w kabinie lakierniczej,
 • równomierny przepływ powietrza przez kabinę lakierniczą obejmujący całą przestrzeń technologiczną kabiny dzięki stosowanym kierownicom pod-filtrowym,
 • drzwi wjazdowe oraz boczne serwisowe o najwyższym dostępnym na rynku procencie przeszklenia,
 • pięciostopniowy system filtracji powietrza minimalizujący wpływ procesu lakierowania na otoczenie,
 • dotykowy, inteligentny panel sterowania Saima Meccanica umożliwiający łatwe i intuicyjne programowanie poszczególnych faz pracy kabiny lakierniczej,
 • cztery możliwe rozwiązania grzewcze z użyciem: paneli endotermicznych – zasilanie elektryczne, palnika z otwartą komorą spalania, palnika gazowego z wymiennikiem ciepła oraz palnika olejowego z wymiennikiem ciepła,
 • odciąg powietrza dolny lub boczny w zależności od technologii lakierniczej i możliwości instalacji kabiny lakierniczej,
 • żaluzja przeciwpożarowa FIRE DUMPER z bezpiecznikiem termicznym,
 • łącznik antywibracyjny pomiędzy agregatem grzewczym a kabiną lakierniczą,
 • kilka rodzajów podłoża kabiny lakierniczej w tym: na fosie betonowej, na konstrukcji stalowej oraz na konstrukcji stalowej z podstawą uchylną,
 • parametry kabiny lakierniczej zgodne z normą EU PN-EN 13355+A1.

 

W artykule “Rozwiązania technologiczne dla kabin lakierniczych” branżowego miesięcznika dla branży blacharsko-lakierniczej AutoExpert omawiamy takie rozwiązania jak: oświetlenie LED, panele endotermiczne, rekuperatory oraz zastosowanie falowników inwertorowych w kabinie lakierniczej.

Dla każdej zamontowanej kabiny lakierniczej oferujemy pełne szkolenie z użytkowania i funkcjonowania kabiny lakierniczo suszarniczej.

Przy każdej realizacji służymy pomocą w projektowaniu lakierni i kabin lakierniczych, doradzamy klientom w zakresie wyboru dodatkowego wyposażenia lakierni lub wymiany istniejących urządzeń takich jak strefy przygotowawcze.

Realizujemy również serwis kabin lakierniczych na terenie całego kraju, posiadając dwa centra logistyczne na południu Polski w Chorzowie oraz w Warszawie.

Masz pytania z zakresu kabin lakierniczo suszarniczych? Zapraszamy do sekcji “Często zadawane pytania” poniżej.

Serwis lakierniczy a kabina Saima

Podstawowe wyposażenie każdego serwisu lakierniczego. Projekt kabiny lakierniczej i lakierni realizowany jest w zgodzie ze wszystkimi normami oraz na podstawie wieloletniego doświadczenia naszych ekspertów.

Kabina lakiernicza dla motoryzacji małogabarytowa oraz wielkogabarytowa

Kabina lakiernicza przeznaczona do pojazdów samochodowych do 3.5 tony oraz samochodów dostawczych i ciężarowych o dowolnych wymiarach dostosowanych do wymagań klienta.

Kompleksy lakiernicze

Kabina lakiernicza, strefa przygotowawcza i pomieszczeniami mieszalni lakierów tworząc kompleks lakierniczy w celu optymalizacji procesu lakierniczego i bardziej wydajnej pracy w serwisie lakierniczym.

Ekologia i Ergonomia kabiny

Firma Saima Meccanica to światowej klasy producent włoskich kabin lakierniczych, działający na rynku od 1977 roku. Urządzenia lakiernicze spełniają najnowsze i najostrzejsze normy i zalecenia w zakresie ekologii. Najwyższa jakość, efektywność pracy, innowacyjność rozwiązań  i minimalny wpływ na środowisko.

Kabina lakiernicza dla przemysłu

Kabiny lakiernicze dla przemysłów; kolejowego, rolniczego, meblarskiego, produkcyjnego, konstrukcji lądowych i morskich, wojska lub innych obiektów i urządzeń wymagających nietypowych i niestandardowych rozwiązań.

Gwarancja 24/60 miesięcy oraz Serwis 24h

Każda nasza kabina lakiernicza objęta jest 24 miesięczną gwarancją W przypadku podpisania umowy serwisowej od początku działania urządzenia przedłużamy gwarancję nawet do 60 miesięcy.

9

Ekologiczne rozwiązania a kabina lakiernicza

Rozwiązania zastosowane w kabinach lakierniczych SAIMA MECCANICA pozwalają znacznie zmniejszyć koszty eksploatacyjne a przez to zwiększyć zyskowność serwisu lakierniczego.

9

Kabina lakiernicza z oświetleniem LED

Zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED w kabinie lakierniczej to prawie 5 razy dłuższa żywotność oświetlenia połaczona z prawie 2 razy niższym zużyciem prądu.

9

Brama wjazdowa typu KRYSTAL w kabinie lakierniczej

Najwyższy możliwy poziom doświetlenia wewnątrz kabiny lakierniczej dzięki bramie wjazdowej typu KRYSTAL o najwyższym dostępnym stopniu przeszklenia, z zachowaniem właściwości izolacji termicznej i akustycznej bramy.

Kabina SAIMA

najnowsze technologie w przemyśle lakierniczym.

W kabinach lakierniczych SAIMA stosujemy tylko najnowsze rozwiązania techniczne. Jednym z ostatnich takich rozwiązań jest specjalne oświetlenie LED do zastosowań lakierniczych  oraz bramy wjazdowe typu KRYSTAL, które w połączeniu, dają najwyższy dostępny na rynku poziom doświetlenia wewnątrz kabiny, równocześnie gwarantując podczas eksploatacji niskie zużycie energii elektrycznej. Jeżeli Państwa kabina lakiernicza nie posiada oświetlenia LED proponujemy jego bezproblemową instalację.

Jakie technologie dla Twojej kabiny lakierniczej?

Kabiny lakiernicze: 

zobacz realizacje serwisów lakierniczych

Mercedes-Benz - Kabina lakiernicza

Kabina lakiernicza, strefa przygotowawcza oraz pomieszczenie mieszalni lakierów Saima Meccanica zestawione w kompleks lakierniczy.

Opel - Kabina lakiernicza i Strefy przygotowawcze

Realizacja najnowszej linii produktowej kabin lakierniczych Saima Meccanica z drzwiami typu Krystal i oświetleniem LED, połączona z dwoma strefami przygotowawczymi.

Volkswagen – Kabina lakiernicza

Kabina lakiernicza, podwójna strefa przygotowawcza i pomieszczenie mieszalni lakierów z możliwością wjazdu do serwisu przez zewnętrzną bramę ułatwiając pracę na lakierni. 

Często zadawane pytania w temacie kabin lakierniczych

Masz dodatkowe pytania z zakresu kabin lakierniczych, których nie znalazłeś na stronie?

Na jakie parametry kabiny lakierniczej szczególnie zwrócić uwagę?

Podstawową kwestią jest odpowiedź na pytanie “Co lakierujemy”. W zależności od tego, czy kabina lakiernicza ma służyć do lakierowania samochodów osobowych, ciężarowych, pojazdów szynowych czy elementów z przemysłu meblarskiego tak też będziemy dobierać parametry kabiny lakierniczej. Gdy wiemy już co, teraz musimy ustalić gdzie zamontujemy kabinę lakierniczą.  Następny etap to dobór odpowiedniej wydajności przepływu powietrza, ustawienia agregatów nawiewowych i wyciągowych, określenie parametrów palnika grzewczego. Znając odpowiedzi na te powyższe pytania przechodzimy do pozostałych elementów jak np. rodzaj i ilość oświetlenia, przeszklenia bram wjazdowych lub drzwi serwisowych. Po więcej informacji zapraszamy do naszych artykułów/publikacji prasowych lub do kontaktu bezpośredniego, abyśmy mogli bardziej szczegółowo porozmawiać o Państwa potrzebach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy kabiny lakierniczej?

Wybierając dostawcę kabiny lakierniczej powinniśmy zwrócić uwagę na dwie najważniejsze kwestie:

 • jego rzetelność jako partnera w biznesie, czyli opinie na rynku oraz
 • jakość produktu, czyli kabiny lakierniczej.

SAIMA MECCANICA POLSKA świadczy najwyższy możliwy standard obsługi klienta i kontaktu z klientem na każdym etapie współpracy, zarówno w trakcie ustaleń odnośnie projektu jak i w trakcie eksploatacji już istniejącej lakierni. Produkty firmy SAIMA MECCANICA są najlepszymi produktami z zakresu lakiernictwa dostępnymi na rynku światowym, co gwarantuje Państwu najwyższy standard produktu i zadowolenie na długie lata.

Dla jakiego przemysłu mają zastosowanie kabiny lakiernicze Saima Meccanica?

Dzięki wysokiej jakości produktu i stosowaniu innowacyjnych rozwiązań kabiny lakiernicze SAIMA MECCANICA mają zastosowanie w każdym sektorze przemysłu m.in w motoryzacji, meblarstwie, kolejnictwie, w produkcji konstrukcji stalowych. W serwisach blacharsko-lakierniczych oraz lakierniach przemysłowych. Parametry kabiny lakierniczej są dobierane w zależności od lakierowanych urządzeń/produktów i wymagań inwestora.

Czy działają Państwo na terenie całego kraju?

Tak, jako firma SAIMA MECCANICA POLSKA świadczymy usługi montażu oraz serwisu kabin lakierniczych, stref przygotowawczych oraz kompleksów lakierniczych na terenie całego kraju. Zrealizowaliśmy liczne projekty w takich miastach jak: Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Gorzów Wielkopolski, Katowice i aglomeracja Śląska, Bydgoszcz

Czy doradzają Państwo w układzie, rodzaju, technologii kabiny lakierniczej przy realizacji w dopiero budującym się warsztacie lakierniczym/ośrodku lakierniczym/fabryce?

Tak, nasza doświadczona kadra projektowa zaproponuje Państwu najlepsze rozwiązania lakiernicze w zależności od wymagań technologicznych i możliwości montażu kabiny lakierniczej czy kompleksu lakierniczego w Państwa firmie. Nasi specjaliści są związani z branżą od ponad 30 lat i zrealizowali ponad 250 projektów urządzeń lakierniczych.

Nasze oddziały

Siedziba firmy:

Chorzów 41-500, ul. 3-go Maja 64/2

+48 606 888 653

biuro@SaimaMeccanica.pl

Oddział Warszawa:

b.gorecki@SaimaMeccanica.pl