Strefy przygotowawcze SAIMA
Strefy przygotowawcze Saima Meccanica są projektowane z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Mogą być wyposażone w systemy grzewcze, podwieszane promienniki np.; REVO, IRT, zabudowy paneli bocznych, szafki narzędziowo-materiałowe, kurtyny przesuwne, rolowane itp.
Strefa przygotowawcza w serwisie lakierniczym
Strefa przygotowawcza wraz z kabiną lakierniczą jest podstawowym elementem serwisu lakierniczego. Realizujemy projekt zawsze zgodnie z najnowszymi wytycznymi oraz normami technicznymi. Przy każdej realizacji doradzamy oraz rekomendujemy najlepsze rozwiązania dla inwestora.
Strefa przygotowawcza dla motoryzacji małogabarytowe oraz wielkogabarytowe
Strefy przygotowawcze Saima Meccanica przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych o dowolnych wymiarach i parametrach dostosowanych do wymagań klienta.
Strefa przygotowawcza w kompleksie lakierniczym
W celu optymalizacji procesu technologicznego w lakierni. Zestawienie strefa przygotowawcza – kabina lakiernicza, wraz z bliską lokalizacją pomieszczenia mieszalni lakierów, w celu przyśpieszenia prac w serwisie lakierniczym.
Przepływ powietrza na całym obszarze strefy przygotowawczej
Dla jak najlepszych efektów pracy w strefie przygotowawczej ma ona parametry przepływu zbliżone do tych co w kabinie lakierniczej oraz nawiew powietrza i okratowanie podłoża na całym obszarze prowadzenia prac przygotowawczych.
Strefa przygotowawcza dla przemysłu
Strefy przygotowawcze dla przemysłu kolejowego, rolniczego, wojska, przemysłu meblarskiego, konstrukcji lądowych i morskich lub innych obiektów i urządzeń wymagających niestandardowych rozwiązań.
Gwarancja 24/60 miesięcy oraz Serwis 24h
Na nasze strefy przygotowawcze udzielamy 24 miesięcznej gwarancji. W przypadku podpisania umowy serwisowej od początku działania urządzenia przedłużamy gwarancję nawet do 60 miesięcy.
Strefa przygotowawcza z czterostopniowym system filtracji
Strefa przygotowawcza umożliwiająca jak najbardziej wydajną pracę w serwisie lakierniczym i minimalizująca zapylenie w trakcie przygotowywania elementu/samochodu do lakierowania.
Możliwość montażu ramion wielofunkcyjnych i wysięgników z dodatkowym osprzętem lakierniczym oraz kurtyn wydzielających/ rozdzielających stanowiska
Strefa przygotowawcza zorganizowane dla jak największej efektywności pracy poprzez łatwy dostęp do dodatkowego osprzętu lakierniczego oraz zabezpieczające kurtyny oddzielające
Oświetlenie strefy przygotowawczej najwyższej jakości
Oświetlenie LED oprócz zmniejszenia kosztów eksploatacji strefy przygotowawczej ułatwia obróbkę elementu dzięki bardzo dobremu doświetleniu miejsca pracy.
Strefa przygotowawcza Saima Meccanica:
charakterystyka rozwiązania
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym w strefach przygotowawczych SAIMA MECCANICA powietrze technologiczne posiada czterostopniowy system filtracji umożliwiający pracę w obiegu zamkniętym.
Strefę przygotowawczą można wyposażyć w szeroką gamę półek, schowków, ścian lub kurtyn wydzielających stanowiska. Silniki wentylatorów strefy przygotowawczej mogą być sterowane przez falowniki z ich płynną regulacją.
Jakie wyposażenie w strefie przygotowawczej?
Strefa przygotowawcza Saima
Strefy przygotowawcze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i wymogów inwestora. Każdą strefę przygotowawczą jesteśmy w stanie zaadaptować do istniejącego pomieszczenia. Podczas projektowania stref przygotowawczych szczególny nacisk kładziemy na rozwiązania innowacyjne i ekologiczne. Dzięki modułowym rozwiązaniom stref przygotowawczych SAIMA MECCANICA dostępne są one w różnych wariantach jako jedno i wielo-stanowiskowe, często łączone w profesjonalne kompleksy lakiernicze z kabinami lakierniczymi oraz pomieszczeniami mieszalni lakierów.
Co charakteryzuje profesjonalną strefę przygotowawczą Saima Meccanica?
- bardzo dobre doświetlenie miejsca pracy w strefie przygotowawczej – lampy w technologii LED,
- nawiew powietrza obejmujący całą przestrzeń technologiczną strefy przygotowawczej,
- wymianę powietrza o przepływach zbliżonych do parametrów kabin lakierniczych,
- kurtyny przesuwne lub rolowane elektrycznie rozdzielające stanowiska i zabezpieczające miejsce pracy przed czynnikami zewnętrznymi utrudniającymi pracę na strefie przygotowawczej,
- możliwość instalacji dodatkowych ramion wielofunkcyjnych dostarczających sprężone powietrze suche i naolejone, energię elektryczną oraz odsysających miejscowo pył ze szlifowania,
- możliwość instalacji podwieszanych promienników podczerwieni przyspieszających proces technologiczny,
- możliwość wyposażenia strefy przygotowawczej w system ogrzewania powietrza technologicznego.
Więcej zdjęć i informacji dostępnych jest na stronie FBD strefy przygotowawcze do lakierowania.
Masz pytanie odnośnie stref przygotowawczych?
Zapraszamy do sekcji “Często zadawane pytania“, która znajduje się na dole strony. Znajdziesz tam odpowiedzi na najczęstsze pytania z zakresu wyposażenia serwisu lakierniczego w strefę przygotowawczą.
Strefy przygotowawcze przykłady
Mercedes-Benz - Kabina lakiernicza
Kabina lakiernicza, strefa przygotowawcza oraz pomieszczenie mieszalni lakierów Saima Meccanica zestawione w kompleks lakierniczy.
Opel - Kabina lakiernicza i Strefy przygotowawcze
Realizacja najnowszej linii produktowej kabin lakierniczych Saima Meccanica z drzwiami typu Krystal i oświetleniem LED, połączona z dwoma strefami przygotowawczymi.
Volkswagen – Kabina lakiernicza
Kabina lakiernicza, podwójna strefa przygotowawcza i pomieszczenie mieszalni lakierów z możliwością wjazdu do serwisu przez zewnętrzną bramę ułatwiając pracę na lakierni.
Często zadawane pytania w temacie stref przygotowawczych
Masz dodatkowe pytania z zakresu stref przygotowawczych, których nie znalazłeś na stronie?
Czy potrzebuję strefy przygotowawczej w swoim serwisie lakierniczym?
Tak, każdy profesjonalny serwis lakierniczy powinien posiadać na swoim wyposażeniu zarówno kabinę lakierniczą jak i strefę przygotowawczą. Jest to podyktowane procesem technologicznym, który przed lakierowaniem wymaga przygotowania elementu. Chcąc dobrze przygotować element do lakierowania należy zadbać o jego czystość i brak pyłów na jego powierzchni, które w trakcie wykonywania prac przygotowawczych są nieodzownym efektem ubocznym.
Czy dach strefy przygotowawczej musi być podwieszony do dachu budynku?
Nie, dach strefy przygotowawczej można podwiesić do dodatkowej konstrukcji nośnej montowanej do posadzki.
Czy zawsze zamontowanie strefy przygotowawczej wiąże się z ingerencją w podłoże?
Nie, wentylacja ze strefy przygotowawczej może być realizowana poprzez kolektor ssący zamontowany na istniejącej posadzce.
Jakie urządzenia dodatkowe mogę/powinienem zamontować w swojej strefie przygotowawczej?
W zależności od wymagań inwestora lub procesu technologicznego strefie przygotowawczej można zamontować: promiennik mobilny, specjalny podnośnik pneumatyczny, szafki robocze w różnych konfiguracjach na materiały około lakiernicze, ramiona wielofunkcyjne np. RUPES. Każda ze stref przygotowawczych powinna natomiast zawierać kurtyny oddzielające je od pozostałej części serwisu aby efekty uboczne prac przygotowawczych (np. pyły szlifierskie) nie wpływały na pozostałe stanowiska pracy.