+48 606 888 653 biuro@SaimaMeccanica.pl

Panele endotermiczne 

Elektryczne i ekologiczne panele endotermiczne SAIMA jako wyposażenie kabiny lakierniczej gwarantuje osiągnięcie wyższej jakości powłoki lakierniczej przy jednocześnie niższym zużyciu medium grzewczego (gaz, olej) potrzebnych w procesie suszenia elementu lakierowanego.

Panele endotermiczne SAIMA

Panele endotermiczne SAIMA to opatentowana technologia w zakresie energooszczędnych systemów ogrzewania w kabinie lakierniczej.

Panele endotermiczne poprzez konwekcję cieplną ogrzewają bezpośrednio karoserię samochodu lub elementu a nie, jak to ma miejsce w przypadku palników gazowych lub olejowych, powietrze napływające z agregatu do wnętrza kabiny lakierniczej. Wytworzona poprzez panele endotermiczne energia nie ulega rozproszeniu i jest koncentrowana bezpośrednio na elemencie polakierowanym. Lakier wygrzewany jest od wewnątrz, a nie jak w przypadku standardowych rozwiązań od zewnętrznej części powłoki, dzięki czemu uzyskujemy lepsze parametry lakieru. Panele endotermiczne SAIMA wykonane są z materiałów o małej absorpcji energii i tym samym uzyskują promieniowanie o dużej mocy, dzięki zastosowanej technologii.

Możliwe jest zastosowanie paneli endotermicznych w różnych systemach i układach, które są w pełni kontrolowane przez panel sterujący, którym programujemy procesy suszenia.

 

50% krótszy czas suszenia

Dzięki bezpośredniemu ogrzewaniu elementu w technologii radiacyjnej a nie powietrza znajdującego się w kabinie lakierniczej, panele endotermiczne skracają czas potrzebny do ogrzania powłoki lakierniczej.

Panele endotermiczne na etapie projektowania kabiny lakierniczej

Najlepszą decyzją jest wybór paneli endotermicznych już na etapie projektowania kabiny lakierniczej, dzięki czemu projektowane mocy agregatorów są dostosowane do 

Ekologiczna kabina lakiernicza

Zamontowanie paneli endotermicznych w kabinie lakierniczej zmniejsza zużycie paliwa potrzebnego do ogrzania elementu, tym samym zmniejsza wpływ naszej lakierni na środowisko i spełnia wszystkie normy związane z działaniem serwisu lakierniczego.

Panele endotermiczne to 7 razy tańsze rozwiązanie niż standardowe

W porównaniu z palnikami gazowymi i olejowymi, zestaw paneli endotermicznych SAIMA osiąga około 7 razy tańsze koszty eksploatacji 

Panele endotermiczne w już istniejącej kabinie lakierniczej

Możliwe jest zamontowanie paneli endotermicznych SAIMA w już istniejącej kabinie lakierniczej zarówno marki SAIMA jak i innych producentów. 

Gwarancja 24/60 miesięcy oraz Serwis 24h

Na wszystkie nasze urządzenia udzielamy 24 miesięcznej gwarancji. W przypadku podpisania umowy serwisowej od początku działania urządzenia przedłużamy gwarancję nawet do 60 miesięcy.

 

9

Redukcja czasu pracy kabiny lakierniczej oraz lakiernika

Dzięki zastosowaniu paneli endotermicznych skracamy czas suszenia o minimum 50%, a całego cyklu pracy kabiny lakierniczej o 30-40%, tym samym zwiększamy znacznie przepustowość pojedynczej kabiny lakierniczej i całej lakierni.

9

Zmniejszenie zużycia energii/paliwa potrzebnego do lakierowania/suszenia elementu

Poprzez zamontowanie paneli endotermicznych w kabinie lakierniczej zmniejszamy koszty ogrzewania o 40-50%, jednocześnie minimalizując emisję zanieczyszczeń do atmosfery. 

9

Panele endotermiczne to lepsza jakość polakierowanej powłoki

Dzieki zastosowaniu paneli endotermicznych polepszamy własności mechaniczne utwardzanej powierzchni i je ujednolicamy. Dodatkowo plepszamy jakość i równolegle zmniejszamy liczbę wtrąceń na lakierowanej powierzchni.

Elektryczna kabina lakiernicza SAIMA

Do tematu oszczędności w serwisie lakierniczym powinniśmy podejsć z kilku bardzo ważnych aspektów. Z perspektywy oszczędnej kabiny lakierniczej jest to:

  • czas pracy lakiernika i kabiny lakierniczej oraz kosztów z tym związanych,
  • zużycie energii/paliwa potrzebnego do lakierowania/suszenia elementu,
  • jakość polakierowanej powłoki.

Na wszystkie te elementy ma wpływ proces ogrzewania elementu, który podczas zastosowania paneli endotermicznych ulega ogromnej poprawie, tym samym obniżając koszty eksploatacji, redukując czas pracy kabiny i w efekcie dająć nam oszczędną kabinę lakierniczą.

Zastanawiasz się nad panelami endotermicznymi do swojej kabiny lakierniczej?

Wsparcie techniczne lakierni w kategoriach

Kabiny Lakiernicze SAIMA

Najnowsze rozwiązania technologiczne kabin lakierniczych dla Twojej lakierni. Kabiny lakiernicze dla przemysłu.  Najwyższa wydajność.

Strefy Przygotowawcze SAIMA

Szeroka gama rozwiązań; strefy wielostanowiskowe, z funkcją grzania, strefy z kolektorami ssącymi, podnośnikami w posadzce, z mobilnymi lub podwieszanymi promiennikami podczerwieni IRT, REVO.

Projektowanie lakierni

Doradztwo i projektowanie serwisów lakierniczych dla każdego sektora przemysłu. Wizualizacje serwisów blacharsko-lakierniczych. Rekomendacje i zalecenia odnośnie wyboru najlepszych technologii.

Często zadawane pytania w temacie paneli endotermicznych

Masz dodatkowe pytania z zakresu paneli endotermicznych, których nie znalazłeś na stronie?

Czy panele endotermiczne potrzebują szczególnego wsparcia serwisowego/technicznego?

Nie, panele endotermiczne po zamontowaniu stanowią integralną część kabiny lakierniczej i powinny podlegać standardowym zabiegom ochronnym takim jak oklejenie specjalną folią ochronną do lakierowania.

Kiedy stosować panele endotermiczne w kabinie lakierniczej?

W naszym warunkach klimatycznych, powinniśmy stosować panele endotermiczne w szczególności w okresie zimowym w każdym serwisie lakierniczym. Niskie temperatury na zewnątrz lakierni powodują wysokie zapotrzebowanie energii na ogrzanie powietrza nawiewowego. W zależności od producenta kabin lakierniczych, na rynku istnieją kabiny, w których niemożliwe lub bardzo trudne staje się uzyskanie właściwej technologicznie temperatury do procesu suszenia/lakierowania, wtedy tym bardziej powinno się zdecydować na panele endotermiczne SAIMA, które zaoszczędzą energię jak i skrócą czas suszenia powłoki lakierniczej.

Ile kosztują panele endotermiczne do kabiny lakierniczej?

Koszt jest w pełni uzależniony od dwóch czynników: wyboru danego zestawu paneli endotermicznych (zestaw 10 lub 14 paneli endotermicznych) oraz rozmiarów przestrzeni roboczej kabiny lakierniczej.

Czy mogę zamontować panele endotermiczne SAIMA w kabinie lakierniczej innego producenta?

Tak. Dzieki modułowości zestawów paneli endotermicznych SAIMA mamy możliwość zamontowania paneli w kabinie lakierniczej każdego producenta.

Czy jest możliwe, aby sprawdzić temperaturę na panelach radiacyjnych oraz na karoserii?

Tak, poprzez specjalistyczny przyrząd zainstalowany w systemie paneli endotermicznych, aktualna temperatura
jest sprawdzana i możliwa do sterowania na panelu sterowania (źródło grzania zawiera sondy umieszczone wewnątrz),  bezpośrednio na panelach endotermicznych. Na karoserii można sprawdzić temperaturę za pomocą pirometru.

Nasze oddziały

Siedziba firmy:

Chorzów 41-500, ul. 3-go Maja 64/2

+48 606 888 653

biuro@SaimaMeccanica.pl

Oddział Warszawa:

b.gorecki@SaimaMeccanica.pl