+48 606 888 653 biuro@saimameccanica.pl

Pomieszczenie mieszalni lakierów

Pomieszczenie mieszalni lakierów Kleen Box SAIMA służy do utrzymania jak najlepszych warunków w trakcie przygotowywania lakierów do późniejszego ich nałożenia na powłokę lakierowaną.

Pomieszczenie mieszalni lakierów służy przygotowaniu lakierów do następnego nałożenia ich na powłokę lakierniczą.

Pomieszczenie mieszalni lakierów pełni również funkcję:

  • estetyczną (utrzymanie porządku pracy na lakierni),
  • jakość pracy (umożliwia bezpośredni dostęp pomiędzy kabiną lakierniczą a pomieszczeniem mieszalni lakierów),
  • w przypadku kompleksów lakierniczych, służy jako miejsce, za którym możliwy jest montaż agregatorów.

Zastanawiasz się jak wyposażyć lakiernię?

Zapoznaj się z urządzeniami SAIMA MECCANICA lub skorzystaj z naszych usług projektowych.

 

Kabiny Lakiernicze SAIMA

Najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie kabin lakierniczych dla Twojej lakierni. Komory lakiernicze dla każdego przemysłu. Kompleksy lakiernicze. Najwyższa wydajność.

Strefy Przygotowawcze SAIMA

Najwyższa jakość przygotowania elementu do lakierowania. Przepływ powietrza na całej powierzchni krat o jednakowej prędkości. 

Projektowanie lakierni

Doradztwo i projektowanie serwisów lakierniczych dla każdego sektora przemysłu. Wizualizacje serwisów blacharsko-lakierniczych. Rekomendacje z zakresu wyboru najlepszych technologii.

Często zadawane pytania w temacie kabin lakierniczych

Masz dodatkowe pytania z zakresu kabin lakierniczych, których nie znalazłeś na stronie?

Gdzie mieszać lakiery w serwisie lakierniczym?

Najlepszym miejscem do przygotowania lakierów przed nałożeniem ich na powłokę lakierowaną jest specjalistyczne pomieszczenie mieszalni lakierów. Gwarantuje ono sterylne warunki pracy i estetykę każdemu serwisowi lakierniczemu. Na taki wybór powinny zdecydować się w szczególności serwisy lakiernicze, w których bliskim otoczenia są wykonywane prace innego rodzaju np. spawanie w serwisie blacharskim. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy pomieszczenia mieszalni lakierów?

Podczas decyzji o wyborze dostawcy pomieszczenia mieszalni lakierów powinniśmy się kierować praktycznością pomieszczenia. Powinno ono być modułowe, estetycznie wpasowane w nasz kompleks lakierniczy. Powinna być możliwość bezpośredniego połączenia z kabiną lakiercznią tak, aby lakiernik w trakcie pracy mógł w jak najbardziej hermetycznych warunkach mieć dostęp do pomieszczenia mieszalni lakierów.

Czy mogę mieszać lakiery ręcznie, bez jakiegokolwiek pomieszczenia?

Tak, natomiast skutkować to będzie znacznym obniżeniem jakości lakieru, dostaniem się do niego licznych skażeń i zanieczyszczeń, co znowu skutkować będzie dużą ilością wtrąceń i tym samym zwiększeniem nakładu pracy lakiernika, zwiękoszoną eksploatacją kabiny lakierniczej i zużycia prądu oraz energii.

Czy pomieszczenie mieszalni lakierów jest obowiązkiem przy kompleksie lakierniczym?

Jest to najbardziej rozsądny wybór. Dzięki temu ułatwiamy proces technologiczny zachodzący w serwisie lakierniczym, ułatwiamy pracę lakiernikowi oraz tym samym zwiększamy wydajność naszego serwisu lakierniczego. 

Czy doradzają Państwo w decyzji o wyborze, rozmiarach i parametrach pomieszczenia mieszalni lakierów i łączenia go razem z kabiną lakierniczą i strefą przygotowawczą w kompleks lakierniczy?

Tak, w trakcie wizyty w już istniejącym serwisie lakierniczym lub na podstawie planów technicznych dopiero budowanych lakierni doradzimy i zaprojektujemy najlepsze rozwiązanie na Państwa potrzeby. Dobierzemy i zaproponujemy rozwiązania techniczne i technologie, które umożliwią jak najbardziej efektywną pracę w Państwa serwisie lakierniczym. Dobierzemy zarówno rozmiary kabiny lakierniczej oraz określimy ilość stref przygotowawczych dla jak najbardziej efektywnej pracy w serwisie.

Nasze oddziały

Główna siedziba:

ul. 3-go Maja 64/2, 41-500 Chorzów

Oddział Warszawa i Mazowieckie:

ul. gen. L. Okulickiego 2/29, 03-984 Warszawa

Dane kontaktowe:

+48 606 888 653

biuro@saimameccanica.pl