+48 606 888 653 biuro@SaimaMeccanica.pl

Pomieszczenie mieszalni lakierów

Pomieszczenie mieszalni lakierów Kleen Box SAIMA wyposażone we własny system wentylacji przeciwwybuchowej ATEX, filtr centralny i oświetlenie.

Pomieszczenie mieszalni lakierów

Służy przygotowaniu i mieszaniu lakierów w bezpiecznych i sterylnych warunkach oraz przygotowaniu osoby lakierującej do rozpoczęcia prac w kabinie. Pomieszczenie mieszalni lakierów pełni również funkcję:

  • estetyczną (utrzymanie porządku pracy na lakierni, można w nim umieścić mieszalnik, myjnie do pistoletów lakierniczych czy stanowisko do przetrysków próbnych),
  • wydajność pracy (umożliwia lakiernikowi wejście do kabiny lakierniczo suszarniczej przez drzwi serwisowe bez ryzyka dostania się zanieczyszczeń do wewnątrz kabiny).

 

Gdzie mieszać lakiery w serwisie lakierniczym?

Najlepszym miejscem do przygotowania lakierów przed nałożeniem ich na powłokę lakierowaną jest specjalistyczne pomieszczenie mieszalni lakierów. Gwarantuje ono sterylne warunki pracy i estetykę każdemu serwisowi lakierniczemu. Na taki wybór powinny zdecydować się w szczególności serwisy lakiernicze, w których bliskim otoczenia są wykonywane prace innego rodzaju np. spawanie w serwisie blacharskim lub strefy przygotowawcze bez kurtyn.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy pomieszczenia mieszalni lakierów?

Podczas decyzji o wyborze dostawcy pomieszczenia mieszalni lakierów powinniśmy się kierować praktycznością pomieszczenia. Powinno ono być modułowe, estetycznie wpasowane w naszą lakiernię. Powinna być możliwość bezpośredniego połączenia z kabiną lakierniczą tak, aby lakiernik w trakcie pracy mógł w jak najbardziej hermetycznych warunkach mieć dostęp do kabiny lakierniczo suszarniczej.

Czemu zapobiega pomieszczenie mieszalni lakierów?

Obniżeniu jakości lakieru, dostaniem się do niego skażeń i zanieczyszczeń, co skutkować może wtrąceniami i tym samym zwiększeniem nakładu pracy lakiernika, zwiększoną eksploatacją kabiny lakierniczej i zużycia prądu oraz energii.

Czy doradzamy w zakresie doboru rozmiarów i parametrów pomieszczenia mieszalni lakierów?

Tak, w trakcie wizyty w już istniejącym serwisie lakierniczym lub na podstawie planów technicznych dopiero budowanych lakierni doradzimy i zaprojektujemy najlepsze rozwiązanie na Państwa potrzeby.

Zastanawiasz się jak wyposażyć lakiernię?

Kabiny Lakiernicze SAIMA

Najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie kabin lakierniczych dla Twojej lakierni. Komory lakiernicze dla każdego przemysłu. Kompleksy lakiernicze. Najwyższa wydajność.

Strefy Przygotowawcze SAIMA

Najwyższa jakość przygotowania elementu do lakierowania. Przepływ powietrza na całej powierzchni krat o jednakowej prędkości.

Projektowanie Lakierni

Doradztwo i projektowanie serwisów lakierniczych dla każdego sektora przemysłu. Wizualizacje serwisów blacharsko-lakierniczych. Rekomendacje z zakresu wyboru najlepszych technologii.

Nasze oddziały

Siedziba firmy:

Chorzów 41-500, ul. 3-go Maja 64/2

+48 606 888 653

biuro@SaimaMeccanica.pl

Oddział Warszawa:

b.gorecki@SaimaMeccanica.pl