+48 606 888 653 biuro@SaimaMeccanica.pl

Projektowanie lakierni

Projektowanie lakierni to wieloetapowy proces. W jego trakcie należy uwzględnić procesy technologiczne przewidywane w serwisie lakierniczym, aspekty środowiskowe, możliwe technologie, komunikację i specyfikę lakierowanych elementów.

Projektowanie lakierni przemysłowych

Projektowanie lakierni przemysłowych z uwzględnieniem wymagań procesu technologicznego np. z systemem transportu podwieszanego lub śluz suszarniczych.

Projektowanie lakierni dla serwisów blacharsko-lakierniczych

Projektowanie uwzględniające specyfikę pracy w serwisie blacharsko lakierniczym. Dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Projektowanie lakierni w każdym sektorze przemysłu

Projektujemy lakiernie dla przemysłu meblarskiego, kolejowego, produkcyjnego, rolniczego, konstrukcji lądowych i morskich, wojska lub innych obiektów i urządzeń wymagających nietypowych i niestandardowych rozwiązań technologicznych.

Projektowanie lakierni

Projektowanie lakierni to wieloetapowy proces, który rozpoczyna odpowiedź na proste pytanie “Co lakierujemy”. Lakierowanie samochodów osobowych, dostawczych czy ciężarowych różni się na poziomie gabarytów i nośności podstawy kabiny lakierniczej. W przypadku projektowania lakierni przemysłowych lub dla pojazdów szynowych, kabina lakiernicza również będzie miała zupełnie inne założenia, tak samo jak w przemyśle meblarskim. Odpowiedź na powyższe pytanie definiuje wstępne parametry zarówno kabiny lakierniczo suszarniczej jak i strefy przygotowawczej.

Znając wstępne parametry poszczególnych urządzeń w lakierni określamy oczekiwane obłożenie lakierni i tym samym ilość/rodzaj stanowisk. Projektujemy:

 • kabinę lakierniczą,
 • wielkogabarytową kabinę lakierniczą / przemysłową kabinę lakierniczą
 • kompleksy i ciągi lakiernicze
 • strefę przygotowawczą jedno i wielo-stanowiskową,
 • pomieszczenie mieszalni lakierów.

Kolejnym krokiem jest ustalenie wzajemnej lokalizacji urządzeń lakierniczych w lakierni oraz gdzie zamontujemy odpowiednie urządzenia, w tym również agregaty nawiewowe i wyciągowe.

Na tym etapie przechodzimy do określenia bardziej technicznych parametrów urządzeń lakierniczych:

 • ramiona wielofunkcyjne,
 • podwieszane lub mobilne promienniki,
 • panele endotermiczne,
 • podnośnik pneumatyczny,
 • dobór odpowiedniej wydajności przepływu powietrza,
 • określenie parametrów palnika grzewczego,
 • kurtyny oddzielające,
 • szafki robocze,
 • rodzaj i ilość oświetlenia,
 • przeszklenie bram wjazdowych i drzwi serwisowych.
9

Doradzamy w projektowaniu i wyborze technologii najlepszej dla Twojego serwisu lakierniczego

Jaki system grzewczy wybrać? Czy zainwestować w rekuperator ciepła? Czy potrzebuję paneli endotermicznych w swojej kabinie lakierniczej? Jedna czy dwie strefy przygotowawcze?

9

Projektujemy lakiernie w oparciu o najlepsze rozwiązania technologiczne

Przy każdej realizacji skupiamy się na jak największym usprawnieniu pracy w serwisie lakierniczym, aby zwiększyć jego wydajność i tym samym przyśpieszyć zwrot z inwestycji.

Doradzamy, projektujemy, tworzymy serwisy lakiernicze.

Aby zaprojektować profesjonalną lakiernię potrzebna jest fachowa wiedza techniczna, znajomość procesów technologicznych i przede wszystkim doświadczenie. Każdy sektor przemysłu ma swoją specyfikę i wymagania co do pracy w serwisie lakierniczym. 

 

Doradztwo projektowe. Skorzystaj z darmowej konsultacji

Chcesz zaprojektować lakiernie?

Zobacz kilka z naszych realizacji i zobacz jak może wyglądać Twoja lakiernia.

Przemysłowa Kabina Lakiernicza - kompleks lakierniczy

Jeden z największych kompleksów lakierniczych w Polsce. W jego skład wchodzi wielkogabarytowa przemysłowa kabina lakiernicza, trzy kabiny lakiernicze, pięć stref przygotowawczych oraz pomieszczenie mieszalni lakierów. 

Opel - Kabina lakiernicza i Strefy przygotowawcze

Realizacja najnowszej linii produktowej kabin lakierniczych SAIMA z drzwiami typu Krystal i oświetleniem LED, połączona z podwójną strefą przygotowawczą.

Volkswagen – kabina lakiernicza

Kabina lakiernicza, podwójna strefa przygotowawcza i pomieszczenie mieszalni lakierów z możliwością wjazdu do serwisu przez zewnętrzną bramę ułatwiając pracę na lakierni. 

Nasze oddziały

Siedziba firmy:

Chorzów 41-500, ul. 3-go Maja 64/2

+48 606 888 653

biuro@SaimaMeccanica.pl

Oddział Warszawa:

b.gorecki@SaimaMeccanica.pl